Fedor Cernych blisko powrotu do Jagiellonii

Fedor Cernych

Jagiellonia Białystok nadal poszukuje kolejnych wzmocnień na nowy sezon. Duma Podlasia ma aspiracje do gry w europejskich pucharach.

Powrót po dwóch latach?

Litewski snajper Fedor Cernych pojawił się na celowniku białostockiego klubu. Zawodnik ten ostatnie lata spędził w Rosji. Był graczem Dynama Moskwa a także został wypożyczony do Orenburga. W Rosji nie zaliczył jednak dobrych występów i bardzo prawdopodobne jest to, że w tym okienku transferowym zmieni ligę.

Fedor Cernych występował już w Jagiellonii w latach 2015-2018. Rozegrał wtedy 90 spotkań, w których zdobył 20 bramek a także zaliczył 21 kluczowych podań. Litwin przeniósł się do Rosji właśnie z Białegostoku. Kwota transferu opiewała na ok.400 tysięcy euro. W Dynamie rozegrał 33 spotkania, w których zdobył 3 bramki. W Orenburgu rozegrał 12 spotkań ale nie brał udziału przy żadnej z bramek dla tej drużyny.

55-krotny reprezentant Litwy obecnie jest łączony właśnie z ekipą Dumy Podlasia. Bardzo możliwe, że snajper powróci do klubu, w którym to przecież prezentował się najokazalej. W czasach gry w Jadze był on przecież jednym z ulubieńców kibiców.

Przeczytaj również:

Wybory bez niespodzianek. Kopczewski zostaje prezesem

Iwajło Petew nie poprowadzi Jagiellonii w przyszłym sezonie