50 nowych bitomatów w Białymstoku! Co warto o nich wiedzieć?

Nie każdy wie, że na terenie stolicy województwa podlaskiego pojawiło się około 50 nowych bitomatów. Nowe punkty pozwalające na wymianę kryptowaluty na gotówkę są obsługiwane przez operatora ATM Egera. Z uwagi, na to, że na białostockich ulicach pojawiło się nadspodziewanie dużo bitomatów w niniejszym artykule wychodzimy temu naprzeciw i przedstawiamy co warto wiedzieć o tych urządzeniach.

Bitomaty ATM Egera w Białymstoku

Dotychczas mieszkańcy Białegostoku mieli do dyspozycji jedynie 6 bitomatów. Najpopularniejsze urządzenia były zlokalizowane w galeriach handlowych. Tymczasem w 2022 roku sieć Egera udostępniła 50 nowych punktów w samym Białymstoku, które pozwalają na wymianę kryptowaluty na gotówkę. Jest to prawdziwy przełom, bo obecnie można skorzystać z bitomatu niemal w każdej części miasta, a nie jak dotychczas – jedynie w bardziej zatłoczonych lokalizacjach bitomatów. Co więcej, jest to możliwe niemal o dowolnej porze dnia i nocy, gdyż większość bitomatów działa w trybie 24h/7 (poza kilkoma, które są zlokalizowane w galeriach handlowych).

Bitomaty obsługiwane przez ATM Egera mogą być, a także często są, zwyczajnymi bankomatami obsługującymi wypłatę za pomocą kodu SkyCash. Jest to dosyć innowacyjne rozwiązanie, gdyż pozostali operatorzy udostępniający bitomaty na terenie Białegostoku korzystają z urządzeń dedykowanych wyłącznie do transakcji przy użyciu kryptowalut. Tymczasem, firma ATM Egera zastosowała nieco innowacyjne rozwiązanie i tym samym w krótkim czasie na mapie Białegostoku pojawiło się bardzo dużo punktów pozwalających na wymianę kryptowaluty na gotówkę.  Dokładna mapę przedstawiającą lokalizację Białostockich bitomatów można znaleźć na https://atm.egera.com/bialystok

Jakie są korzyści wynikające z korzystania z bitomatów?

Wielu entuzjastów chętnie korzysta z bitomatów, gdyż za pomocą takich urządzeń dosłownie w ciągu 15 minut można wymienić bitcoiny lub inne kryptowaluty na złotówki w gotówce. Bitomaty obsługiwane przez ATM Egera oferują nie tylko szybkie wymiany, ale także stosunkowo atrakcyjne prowizje wynoszące tylko kilka procent od dokonanej transakcji (dokładna wielkość prowizji jest przedstawiona na stronie atm.egera.com). Co ciekawe, wymiany tego typu do kwoty 4500 zł są traktowane jako transakcje okazjonalne, dzięki czemu nie ma konieczności przechodzenia przez pełną weryfikację, która jest charakterystyczna dla giełd kryptowalut.

Podsumowując, niskie prowizje, szybka wypłata i brak weryfikacji – to główne korzyści jakimi charakteryzują się bitomaty obsługiwane przez ATM Egera.