W tym roku nie skorzystamy już z rowerów miejskich BiKeR Białystok

W ciągu ostatnich siedmiu miesięcy mieszkańcy mogli korzystać z rowerów miejskich BiKeR Białystok. Usługa wypożyczenia rowerów miejskich była bardzo popularna. Teraz jednak wraz z końcem listopada, wypożyczalnia rowerów miejskich w Białymstoku zawiesza swoją działalność. Kiedy ponownie będzie można wypożyczyć rowery miejskie w mieście?

BiKeR Białystok kończy kolejny sezon działalności

Tegoroczna działalność BiKeR Białystok była już dziewiątym sezonem, kiedy to mieszkańcy mogli skorzystać z wypożyczalni. Przypomnijmy, że w tym roku zainteresowani mogli wypożyczać rowery z 58 stacji rozmieszczonych na terenie całego miasta. Łącznie można było wypożyczyć aż 574 rowerów, 10 jednośladów w formie tandem, a także 20 rowerów dla dzieci.

Popularność usługi BiKeR Białystok w tym roku

W minionym już sezonie osoby, które skorzystały z usługi wypożyczenia rowerów BiKeR Białystok, łącznie spędziły na jednośladach blisko 99 tysięcy godzin. Najbardziej popularną stacją wypożyczenia rowerów była ta zlokalizowana na ulicy Piłsudskiego/Sienkiewicza. Tam rower wypożyczono łącznie ponad 20 tysięcy razy. Najbardziej popularnymi miesiącami wypożyczalni rowerowych był czerwiec.

Usługa wypożyczania rowerów w Białymstoku wróci ponownie na wiosnę 2023 roku.