Triumf w lidze – koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski zwycięsko wyjeżdżają z Warszawy

Z sukcesem zakończył się kolejny mecz koszykówki z udziałem graczy klubu koszykówki Tura Basket Bielsk Podlaski, którzy stoczyli zacięty pojedynek na parkiecie z rezerwami Legii Warszawa Profbud. To już ich trzecie zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Mecz odbył się na terenie przeciwnika i zakończył się zwycięstwem bielszczan 80:73. Decydującą rolę w osiągnięciu tego triumfu odegrał trener Rafał Król.

Pierwsza połowa spotkania była wyraźnie zdominowana przez bielszczan. Już od pierwszych minut kwarty, dzięki efektywnemu graniu Patryka Milewskiego i Marcina Marczuka, Tura uzyskał istotną przewagę, prowadząc 21:9. Przewaga drużyny zmniejszyła się do zaledwie czterech punktów i na koniec kwarty wynik wynosił już tylko 24:20 na korzyść Tura.

W drugiej kwarcie zawodnicy Tura Basket Bielsk Podlaski przystąpili do gry z odnowionym entuzjazmem. W ciągu tych 10 minut, głównie dzięki punktom zdobytym przez Patryk Milewskiego, rozpędzili się do 40:25. Do szatni schodzili na przerwę prowadząc 46:35.

W początkach trzeciej kwarty rezerwy Legii Warszawa Profbud postawiły wszystko na jedną kartę, usiłując nadrobić straty. W pewnym momencie różnica punktów skurczyła się do zaledwie jednego punktu, a wynik pokazywał 49:48 na korzyść Tura. Adam Linowski, zawodnik grający dla warszawian, wykazał się w tym czasie znakomitą formą, zdobywając 16 punktów i dokonując rekordowej ilości 18 zbiórek. Ta część meczu kończy się zwycięstwem drużyny Legii Warszawa 20:14, co skutkuje ogólnym wynikiem 60:55 na korzyść bielszczan.