Triumf drużyny Offroad Białystok w Pucharze Polski Cross Country

Po dziesięciu rundach Pucharu Polski Cross Country, które odbyły się w różnych miejscach naszego kraju, podium klasyfikacji generalnej zdobyło trzech motocyklistów z zespołu Offroad Białystok. W kategorii Junior 85 triumfował Paweł Paluchiewicz, podczas gdy Adam Iwaniak uplasował się na trzecim miejscu. Tymczasem Mateusz Stolarski, rywalizujący w klasie Junior, zdobył drugie miejsce w sezonie 2023. Kevin Kozłowski natomiast, pomimo intensywnych starań, nie zdołał stanąć na podium – zakończył rywalizację w klasie Junior 85 na czwartym miejscu.

Motocyklowe zmagania o Puchar Polski rozpoczęły się od rundy w Głogowie, wczesną wiosną. Kolejne etapy miały miejsce między innymi w Kwidzyniu, Wrocławiu, Czerniejewie i Ostródzie. Zawodnicy musieli zmagać się z trasami o różnorodnym ukształtowaniu terenu, które często zawierały sztuczne przeszkody takie jak kłody, belki czy opony. Wielokrotnie musieli oni także pokonywać tory motocrossowe. Każda z rund trwała 1,5 godziny.

Zawody motocyklowe były nie tylko próbą umiejętności technicznych zawodników, ale także wytrzymałości – warunki pogodowe stawiały kierowców przed dodatkowymi wyzwaniami. Często musieli oni rywalizować w ekstremalnych upałach dochodzących do 30 stopni Celsjusza, a innym razem borykać się z ulewnym deszczem, który przekształcał trasy w błotniste bagna.