Siatkarki BAS-u KB Białystok zdobywają triumfalne zwycięstwo nad Sokołem Mogilno

Podlaski zespół siatkarek z pierwszej ligi, BAS KB Białystok, odniósł imponujące zwycięstwo 3:0 nad Sokołem Mogilno. Ta wygrana wpłynęła na zakończenie imponującej passy sześciu kolejnych zwycięstw rywalek. Włoska rozgrywająca, Ludovica Menecozzi, została uhonorowana tytułem MVP w tym zaciętym meczu pełnym niespodziewanych zwrotów akcji.

Po trzech niepowodzeniach przeciwko Energetykowi Poznań (dwa razy 1:3) i Wieżycy Stężycy (0:3), wyglądało na to, że siatkarki z Białegostoku nie są w stanie pokonać Sokoła Mogilno. Zespół ten nie miał jednak przegranej gry w swoim dorobku. Co więcej, z powodu rozgrywek badmintona drużyna z Białegostoku nie mogła grać na swoim terenie i musiała przenieść się do Moniek, aby stawić czoła liderowi.

Trener BAS-u Sebastian Grzegorek nie kryje swojego entuzjazmu. – Przyznam, że oczekiwałem tego zwycięstwa. Graczki były świadome, że zawiodły w meczach w Poznaniu i Stężycy i miały wielką chęć udowodnić, że potrafią grać na najwyższym poziomie. I udowodniły to – mówi.