SBR Dojlidy Białystok z ważnym punktem na koniec rundy Lotto Superligi tenisa stołowego

Zawodnicy klubu SBR Dojlidami Białystok zakończyli swój ostatni mecz ligowy w 2022 roku. Spotkanie zamykające pierwszą rundę rozgrywek w Lotto Superlidze tenisa stołowego zakończyło się porażką zespołu z Podlasia, ale porażką, która dała im 1 punkt. Dojlidy przegrały bowiem 2:3.

Dobre zakończenie niezbyt udanego sezonu

Przypomnijmy, że sezon 2022/2023 dla ekipy SBR Dojlidy imponujący nie jest. Ekipa nie osiągnęła zbyt wysokiej formy. Na szczęście podczas wtorkowego spotkania, zespół z Białegostoku spisał się bardzo dobrze i zdobył cenny punkt w wyjazdowym meczu z Global Pharmą Orlicz 1924 Suchedniów, która znajduje się na czele tabeli.

Mecz rozpoczął się jednak niekorzystnie dla Dojlid. Starcie numer jeden Patryk Zatówka przegrał z Robertem Florasem 0:3, choć rozegrane sety można uznać za bardzo wyrównane. Zabrakło jednak przełamania przeciwnika w ważnych momentach. Następne pojedynki odbyły się pomiędzy Japończykami Kentaro Miuchi i Asuka Machi. Dodajmy, że podczas tego starcia było sporo efektownych wymian, a trudno było stwierdzić, który zawodnik osiągnie końcowy sukces. Koniec końców zwycięzcą został gracz występujący u gospodarzy, wygrywając ze swoim rodakiem 3:2.

Szalony przebieg meczu

Na pewno można było myśleć o odmienieniu losów meczu. Taki impuls dał białostockim Dojlidom Tomasz Lewandowski, wygrywając 3:0 z Danielem Bąkiem. Następnie zapunktował Kentaro, wygrywając 2:0 Roberta Florasa. Ostateczny wynik meczu został zdecydowany w deblu, w którym Patryk Zatówka i Tomek Lewandowski zmierzyli się z Piotrem Cyrnkiem i Danielem Bąkiem. Dojlidy wygrały w secie numer jeden po zaciętej walce, jednak set numer dwa to już inicjatywa pary z Suchedeniowa. W decydującym secie numer trzy kibice mogli emocjonować się naprawdę rollercoasterem emocji. Ostatecznie to para z Suchedniowa zwyciężyła 17:15, zapewniając 2 punkty swojemu zespołowi.

Po uzyskaniu 1 punktu Dojlidy uzyskały awans w Lotto Superlidze stołowego tenisa na bezpieczne 12. miejsce. Warto dodać, że już na początek przyszłego sezonu, kiedy walka o utrzymanie w lidze rozpocznie się na dobre, do zespołu z Białegostoku prawdopodobnie dołączy Li Yongyin, co powinno wzmocnić zespół.