Pożar na jednym z białostockich osiedli – nie żyje mężczyzna

Na Dojlidach Górnych doszło do tragicznego w skutkach pożaru – znaleziono zwęglone zwłoki mężczyzny. Pożar miał miejsce w domu parterowym.

Zabrakło czasu?

Na ten moment trudno mówić o jakichkolwiek szczegółach. Przede wszystkim należy zacząć od tego, że zgłoszenie zostało odebrane w środku nocy (ok. 2:00). Co więcej, wstępne ustalenia wskazywały na to, że ogień wybuchł w opuszczonym budynku. W akcji wzięły udział 3 zastępy straży pożarnej. Oczywiście na tym nie koniec sprawy – policja zajmuje się wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia. Warto również mieć na uwadze, że wszystko odbywa się pod nadzorem prokuratury.

Z drugiej strony trudno nie skupiać się na przypuszczeniach – kto wie, może strażakom zabrakło czasu? Nie ulega wątpliwości, że czas jest bardzo ważny. Warto też przypomnieć o tym, że nie wolno lekceważyć tego, co się dzieje wokół – od bezpieczeństwa jest policja czy straż, ale czasem nie sposób o wszystko zadbać. Rzecz jasna nie chodzi jednak o dochodzenie sprawiedliwości – po prostu zdarza się, że potrzebna jest odpowiedzialna kontrola.