Polscy łyżwiarze odnoszą sukces na mistrzostwach Europy w short tracku w Gdańsku

Radosne wiadomości napłynęły z mistrzostw Europy w short tracku, które odbyły się w Gdańsku. Polscy łyżwiarze wykazali się znakomitą formą, zdobywając srebro w sztafecie mieszanej na dystansie 2000 metrów oraz brąz w rywalizacji męskiej na 5000 metrów. W obu medalowych drużynach znalazło się miejsce dla zawodników Juvenii Białystok.

Drużynę, która uplasowała się na drugim stopniu podium w sztafecie mieszanej tworzyli: Nikola Mazur z Białegostoku, Kamila Stormowska i Diane Sellier – reprezentanci Stoczniowca Gdańsk, a także Michał Niewiński, reprezentujący barwy Juvenii Białystok.

Pomimo świetnej jazdy, Polacy musieli uznać wyższość Holendrów, którzy okazali się najlepsi podczas tych zawodów. Na trzecim miejscu natomiast uplasowali się Belgowie. Nie bez znaczenia był upadek Włochów na ostatnich metrach wyścigu, co przesądziło o ich końcowej pozycji.

Podobne emocje towarzyszyły rywalizacji męskiej na 5000 metrów. Drużyna, w skład której wchodzili Łukasz Kuczyński i Michał Niewiński z Juvenii Białystok, Diane Sellier i Felix Pigeon, mogła cieszyć się z brązowego medalu. Podobnie jak w przypadku sztafety mieszanej, zwycięstwo przypadło tutaj Holendrom, a drugie miejsce zajęli Belgowie.