Podsumowanie pierwszej kolejki III ligi piłkarskiej grupy I: zwycięstwo, remis i porażka

Podczas otwarcia III ligi piłkarskiej w grupie I, zespoły naszego regionu odnotowały mieszane wyniki. ŁKS Łomża triumfował nad Unią Skierniewice 4:1, prezentując efektywną grę po swoim powrocie do rozgrywek. Tymczasem drużyna rezerw Jagiellonii Białystok, złożona głównie z zawodników pierwszego składu Jagi, zakończyła swój mecz z Bronią Radom nierozstrzygniętym remisem 1:1. Natomiast Olimpia Zambrów niefortunnie rozpoczęła sezon, przegrywając na swoim terenie 1:4 z Legią II Warszawa.

Choć początek rywalizacji nie był dla zawodników ŁKS Łomża łatwy, to już w 13 minucie meczu Łukasz Świderski otrzymał podanie od Felipe i strzelił gola wykorzystując precyzyjny strzał w długi róg bramki. Ta sytuacja dała gospodarzom przewagę. Niemniej jednak radość fanów nie trwała długo – Marcin Pieńkowski po dwóch minutach doprowadził do wyrównania wyniku. Unia zdołała stworzyć kilka okazji do zdobycia drugiego gola, ale bramkarz ŁKS-u, Dawid Rosiak, pokazał się z bardzo dobrej strony.

Niedługo po wznowieniu gry w drugiej połowie meczu Rafał Maćkowski umieścił piłkę nad bramkarzem Unii, dzięki czemu gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. W 71 minucie ten sam zawodnik powiększył przewagę swojego zespołu na 3:1, korzystając ze świetnej asysty Felipe. Wynik spotkania został ustalony na cztery minuty przed końcem przez Krystiana Pawczyńskiego, który wszedł do gry w drugiej połowie.