Podsumowanie 13. edycji biegu "Szybka Dycha" w Białymstoku

Po raz trzynasty miasto Białystok gościło sympatyków biegania w wydarzeniu znanym jako „Szybka Dycha”. Tym razem impreza sportowa zakończyła się zwycięstwem ukraińskiego biegacza, Witaliego Kuzniecowa, który na mecie stawił się o nieliczne sekundy wcześniej od miejscowego zawodnika, Andrzeja Leończuka. Na podium znalazła się również Swiatłana Sanko, reprezentująca zespół 4F Kharkiv, która zdobyła pierwsze miejsce w kategorii kobiet. Tuż za nią uplasowała się Justyna Korytkowska z łomżyńskiego klubu KS Prefbet-Sonarol.

Mimo że odbywało się to podczas tzw. pechowej trzynastki, zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Aż 3,5 tysiąca uczestników zgromadziło się na ulicach Białegostoku, by rywalizować i dobrze się bawić. Nie tylko profesjonalni sportowcy, ale także amatorzy i miłośnicy aktywnego stylu życia przybyli do stolicy Podlasia.

Impreza przyciągnęła nie tylko tych pragnących rywalizować na sportowo, ale również tych, którzy cenią sobie dobrą zabawę oraz integrację. Widać to było po szeroko rozciągniętych uśmiechach na twarzach uczestników – zarówno tych, którzy triumfowali, jak i tych, którzy nie zdobyli miejsca na podium.