Początek rozgrywek II ligi grupy III w piłce ręcznej kobiet

Sezon II ligi grupy III w piłce ręcznej kobiet został oficjalnie rozpoczęty. Pierwszy mecz odbył się w hali sportowej, która znajduje się przy Szkole Podstawowej Nr 49 na ul. Armii Krajowej w Białymstoku. W tym meczu zagrały drużyny KPR Białystok oraz MTS Giżycko.

W bieżącym sezonie, pięć drużyn będzie rywalizować o zwycięstwo. Oprócz ekipy KPR Białystok i MTS Giżycko, w gronie zawodników znajdują się również zespoły Dwójka Łomża, Warszawianka Warszawa oraz AZS UR APR Radom.

Rozpoczęcie rozgrywek było udane dla drużyny KPR Białystok, która pod kierunkiem trenerów – Joanny Strzałkowskiej i Krzysztofa Wieczorka – odniosła zwycięstwo nad MTS Giżycko. Pierwsza połowa spotkania była bardzo emocjonująca. Decydujące o wyniku była bramka zdobyta przez Agnieszkę Wasilewską tuż przed końcem pierwszej części gry, co dało białostoczankom prowadzenie 14:13.

Do 35 minuty, zespół z Białegostoku utrzymywał minimalną przewagę wynoszącą jedną bramkę (16:15). Jednak podwójne trafienie Martyny Krzyżanowskiej i Kamili Ostrowskiej zapewniło trzybramkowe prowadzenie dla KPR (18:15). W 49 minucie na tablicy wyników widniało 25:19 dla białostoczanek, a w 54 minucie po skutecznym ataku Elizy Gryko wynik to już 29:23. Drużyna KPR Białystok nie zmarnowała tak dużej przewagi i ostatecznie pokonała rywalki z Giżycka, kończąc mecz wynikiem 34:27.