Ogólnopolski Konkurs Recytatorski: Emocjonujące eliminacje wojewódzkie w Białymstoku

W piątek, 26 maja, Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku stał się miejscem pełnym wzruszeń, wyższych wartości i poezji, gdyż odbyły się tam wojewódzkie eliminacje 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jest to najbardziej prestiżowe oraz najdłużej organizowane tego rodzaju wydarzenie na terenie Polski.

Emilia Wyszkowska, koordynująca konkurs na etapie wojewódzkim z ramienia Działu Sztuki Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku, skierowała swoje gratulacje do wszystkich uczestników, dziękując za niezapomniane momenty. Zaznaczyła również, że przez swoje wystąpienia uczestnicy wykazali się nie tylko talentami, ale także obudzili w nich nadzieję na trwałość sztuki żywego słowa. Wyszkowska podziękowała wszystkim uczestnikom konkursu za pasję i zaangażowanie, które stanowią inspirację dla kontynuowania wsparcia i organizacji podobnych wydarzeń.

Scena białostockiego Spodka gościła aż 23 recytatorów, wokalistów oraz entuzjastów żywego słowa, zarówno młodzież ze szkół ponadpodstawowych, jak i dorosłych uczestników. Rywalizacja odbywała się na trzech polach: w konkursie recytatorskim, turnieju poezji śpiewanej oraz turnieju „Wywiedzione ze słowa”. W trakcie przerwy między wystąpieniami odbył się spektakl „Dzieciństwo” w wykonaniu Teatru Form Niewielkich.