Młodzi tenisiści stołowi z Podlasia na Mistrzostwach Europy

W dniach od 14 do 23 lipca odbędą się Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym, a trzech młodych zawodników z Podlasia uzyskało prawo do startu. Są to sportowcy, którzy na co dzień trenują w klubach mających swoje siedziby w stolicy tej części kraju.

22 czerwca Polski Związek Tenisa Stołowego opublikował oficjalne powołania na wspomniane Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów, a wśród wybranych znaleźli się trzej reprezentanci z Podlasia. To Alan Kulczycki z UKS Dojlidy Białystok, Kacper Perkowski z TS Ósemka Białystok oraz Karolina Hołda również z UKS Dojlidy Białystok.

Bycie powołanym na tak prestiżowe zawody to ogromne osiągnięcie dla młodych tenisistów stołowych. Bowiem tylko 6 dziewcząt i 6 chłopców z dwóch kategorii wiekowych – kadetów (do 15 lat) i juniorów (do 19 lat) – może wystąpić w tym wydarzeniu. Co więcej, UKS Dojlidy Białystok po raz drugi w swojej historii może się pochwalić aż dwoma powołanymi zawodnikami na ten turniej. Wcześniej mieliśmy okazję oglądać występy Przemysława Walaszka i Kamili Gryko.

Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym dla kadetów i juniorów odbędą się w tym roku na terenie Polski, a dokładnie w Gliwicach na Arenie Gliwice – jednym z największych i najbardziej nowoczesnych obiektów sportowych w kraju. Między 14 a 23 lipca, uczestnicy będą rywalizować w różnych konkurencjach: indywidualnej, drużynowej, deblowej oraz mieszanej. Polska reprezentacja należy do jednych z najsilniejszych ekip w Europie i zamierza powalczyć o miejsca na podium w każdej kategorii rozgrywek.