Międzypokoleniowy Klub e-Sportowy otwarty w Białymstoku

Miłośnicy e-sportu, bez względu na wiek, znaleźli nowe miejsce do realizowania swoich pasji. W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Białymstoku, w wtorek 12.09, miało miejsce otwarcie Międzypokoleniowego Klubu e-Sportowego. Jest to przestrzeń nie tylko do rywalizacji w turniejach, ale również do integracji i budowania relacji między ludźmi z różnych pokoleń.

Podkreślając wagę tej inicjatywy, dyrektor placówki, Mariusz Pęza, zauważył konieczność integrowania młodzieży z osobami starszymi. Podkreślił, że współczesne czasy niosą ze sobą wyzwanie pokazania, że wspólne granie w gry komputerowe może być źródłem pozytywnych doświadczeń dla wszystkich uczestników.

W bieżącym roku szkolnym planowany jest pilotażowy program skierowany głównie do uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Niemniej jednak, jest to otwarta oferta, nie wyłączająca inicjatyw skierowanych do innych grup społecznych. W październiku są zaplanowane zajęcia dla młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnościami. Natomiast w listopadzie przewidziano spotkania dla seniorów oraz ich rodzin.