Kibice Jagiellonii pomagają potrzebującym

Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym kibice piłkarscy nie mają w naszym kraju dobrej opinii. Temat ten jest dość mocno skomplikowany, wszak ludzie są różni. Niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że krytyka wszystkich kibiców jest najzwyczajniej w świecie nieuzasadniona. Świetnym przykładem są choćby kibice Jagiellonii.

Nakrętki gwarantujące wiele dobrego

Krótko mówiąc, chodzi o zbieranie nakrętek. Początek akcji miał miejsce w 2010 roku i od tamtej pory zmieniło się tylko jedno – cel. Przez pierwsze lata akcja koncentrowała się na wózkach – zmiana nastąpiła w 2015 roku – od tego roku możemy mówić o skupianiu się na pomocy finansowej. Warto też podkreślić, że twórcy działań nie zdawali sobie sprawy z możliwości – jak można się dowiedzieć, na początku chodziło o konkretne osoby. Ponadto z upływem czasu trudno było podjąć decyzję o zakończeniu inicjatywy. Wypada również zaznaczyć, że kibice Jagiellonii zebrali już ponad 300 ton nakrętek. Jest to informacja, w przypadku której trudno zebrać myśli – wykonano gigantyczną pracę i to cały czas nie koniec.

Ważne jest też to, że zbieranie nakrętek to forma wsparcia, która cieszy się popularnością na terenie całego regionu. Wystarczy powiedzieć, że w niektórych miastach można znaleźć specjalne pojemniki w kształcie serc.