Jagiellonia Białystok triumfuje na własnym terenie

W 10. rundzie spotkań PKO Ekstraklasy, drużyna piłkarska Jagiellonii Białystok zdołała pokonać Legię Warszawa, zdobywając wynik 2:0. Ta wygrana, która miała miejsce na białostockim stadionie, stanowi pierwszą ligową porażkę stołecznej drużyny w obecnym sezonie.

Legia Warszawa przybyła do Białegostoku zaraz po swoim zwycięstwie 4:3 nad Szczecinem. To było niezwykłe spotkanie, gdyż mimo gry w dziesiątkę i trzechkrotnego przegrywania podczas meczu, stołeczni piłkarze wyszli zwycięsko.

Ze względu na to, iż zespół Legii rywalizuje na trzech różnych płaszczyznach, trener Kosta Runjaic decyduje się na rotację zawodników w składzie. W wyniku tych zmian, podczas meczu z Jagiellonią na ławce rezerwowych zasiadali na przykład Josue oraz Bartosz Slisz. Dodatkowo, Paweł Wszołek – ostatnio prezentujący imponującą formę – nie wystąpił ze względu na przeziębienie i związaną z nim słabość.

Zespół Jagiellonii Białystok pojawił się na meczu zdecydowanie skoncentrowany i zmotywowany. Wcześniej, w ciągu tygodnia, stracili niespodziewanie dwa punkty podczas spotkania z ŁKS w Łodzi (2:2). Jednakże, w środku tygodnia odnieśli sukces, eliminując Śląsk w Pucharze Polski. Punkty zdobyte podczas meczu z Legią Warszawa zapadły już w pierwszej połowie gry – najpierw gol dla Jagiellonii zdobył Hiszpan Jose Naranjo, a później dołożył swoje punkty jego rodak Jesus Imaz.