Jagiellonia Białystok przegrywa na własnym stadionie z liderem Ekstraklasy

Raków Częstochowa, a więc lider PKO BP Ekstraklasy wygrał w Białymstoku z Jagiellonią 2:1. Mecz pomiędzy Jagiellonią Białystok a Rakowem Częstochowa mógł podobać się kibicom, którzy na otwarcie kolejki mogli zobaczyć piękne gole.

Prowadzenie Jagiellonii i odpowiedź Rakowa

Jagiellonia Białystok pierwszą bramkę otwierającą wynik tego meczu zdobyła już w 3. minucie spotkania. Bramkarz Rakowa Częstochowa, a więc Vladan Kovacevic, został kompletnie zaskoczony po tym, gdy po początkowej próbie dośrodkowania przez Jesusa Imaza, wyszedł tak naprawdę centrostrzał, który zakończył się golem.

Pod koniec pierwszej połowy bramkę wyrównującą zdobył Juan Carlos. Zawodnik ten stał przed polem karnym i otrzymał podanie z rzutu rożnego, po czym opanował piłkę i uderzył z woleja, zdobywając bramkę na 1:1. W drugiej połowie Raków Częstochowa jeszcze bardziej przeważał na boisku, a potwierdzeniem tego był gol Tomasa Petraska w 75. minucie.