Finał Pucharu Tymbarku: Reprezentanci województwa na krajowych rozgrywkach

Podczas tegorocznego finału Pucharu Tymbarku, który odbędzie się w Warszawie od 14 do 16 czerwca, województwo będą reprezentować drużyny dziewcząt SP Choroszcz (U-10 i U-12) oraz drużyny chłopców SP 5 Suwałki (U-10) i ZSP 2 Białystok (U-12). W kategorii wiekowej do lat ośmiu rywalizacja kończy się na etapie regionu, gdzie triumfowały zespoły dziewcząt z Choroszcza oraz chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łapach.

Puchar Tymbarku charakteryzuje się ogromnym zasięgiem; liczba uczestniczących drużyn wyniosła aż 7985 na terenie całego kraju, co jest zdecydowanie imponujące.

Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Adam Kaźmierczak, w rozmowie z portalem laczynaspilka.pl, podkreślił unikalność tego wydarzenia ze względu na obszerność oraz dostępność dla wszystkich uczniów. Dodał również, że poprzez takie rozgrywki motywują dzieci z różnych regionów Polski do aktywności fizycznej oraz rozwijania swojej piłkarskiej zamiłowania. Zmiany wprowadzone do regulaminu w tym roku przyniosły oczekiwane efekty: do rywalizacji przystąpiła co czwarta szkoła w kraju, a liczba startujących drużyn szkolnych wzrosła o 50% w porównaniu z poprzednim sezonem.