Ekscesy 33-letniego pracownika firmy budowlanej: Kradzieże na kwotę około 80 tysięcy złotych

Policja w Białymstoku zatrzymała 33-letniego mężczyznę, podejrzanego o serię kradzieży. Przedmioty jego zainteresowania obejmowały między innymi rury do ogrzewania podłogowego, które następnie oferował na platformie sprzedażowej. Łączna wartość skradzionych przedmiotów wyniosła niebagatelne 80 tysięcy złotych. Mieszkaniec Białegostoku został oskarżony o pięć kradzieży, a grozi mu nawet pięć lat więzienia.

Pod koniec listopada, białostockim stróżom prawa zgłosił się jeden z pracowników firmy budowlanej. Zaniepokojony mężczyzna doniósł o serii zaginięć związanych z systemami hydraulicznymi – w tym rur do ogrzewania podłogowego. Wskazał na jednego ze współpracowników jako potencjalnego sprawcę zdarzenia. Szacowane straty wyniosły prawie 13 tysięcy złotych. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze specjalizujący się w przestępstwach majątkowych, którzy wkrótce potem zatrzymali podejrzanego 33-latka.

Przeszukiwanie mieszkania podejrzanego przyniosło odkrycie 33 kartonów zawierających zwinięte rury. Dochodzenie ujawniło również, że mężczyzna nie ograniczył się do jednego przestępstwa. Od końca maja, systematycznie okradał pracodawcę, kradnąc różne urządzenia i systemy budowlane. Wszystkie ukradzione przedmioty były później sprzedawane przez niego online. Łączna wartość skradzionych dóbr wynosiła blisko 80 tysięcy złotych. Po zatrzymaniu, mężczyzna usłyszał pięć zarzutów kradzieży. Wobec 33-latka może być wymierzona kara do 5 lat więzienia.