Domowe starcie ŁKS z Jagiellonią Białystok zapowiada emocje

W swoim najbliższym meczu, piłkarze z klubu ŁKS Łódź podejmą na swoim stadionie drużynę Jagiellonii Białystok, która aktualnie znajduje się na drugim miejscu w tabeli ligowej. Pod wodzą trenera Kazimierza Moskala, łódzcy piłkarze stawią czoła przeciwnikom, z którymi mają różne osiągnięcia w ostatnich spotkaniach.

Nastroje w obu obozach przed tym meczem są diametralnie różne. Jagiellonia Białystok cieszy się z zwycięstwa 3:2 nad Radomiakiem Radom w poprzedniej kolejce. Natomiast, ŁKS Łódź doznali porażki 0:1 w wyjazdowym starciu z Rakowem Częstochowa, aktualnym mistrzem Polski. W trwającym sezonie, zawodnicy ŁKS odnieśli do tej pory dwa triumfy (oba na własnym stadionie). Nie zanotowali jeszcze żadnego remisu i aż sześć razy musieli uznać wyższość rywali. Taka sytuacja skutkuje obecnym zajmowaniem przez ŁKS dopiero siedemnastej pozycji w lidze (strefa spadkowa), z dorobkiem zaledwie sześciu punktów.

Sytuacja Jagiellonii Białystok wygląda znacznie korzystniej. Drużyna prowadzona przez trenera Adriana Siemieńca, po siedmiu rozegranych spotkaniach (z powodu udziału zespołu z Poznania w kwalifikacjach do LKE, mecz przeciwko Lechowi Poznań został przełożony), znajduje się na drugim miejscu w lidze. Po ośmiu kolejkach mają na koncie 15 zdobytych punktów. W bieżącym sezonie odnieśli już pięć zwycięstw, doznali dwóch porażek i, podobnie jak ŁKS, nie zremisowali jeszcze żadnego meczu.