Decydujący mecz między sąsiadującymi drużynami w tabeli: Suchedniów kontra Dojlidy Białystok

Mamy do czynienia z interesującym starciem drużyn, które są bezpośrednimi konkurentami w klasyfikacji. Ekipa z Suchedniowa, mimo że rozegrała już jeden mecz więcej, zgromadziła na swoim konto siedem punktów po pięciu rozegranych spotkaniach. SBR Dojlidy Białystok, zespołu plasującego się na siódmej pozycji, zdobył o punkt mniej.

Drużyna białostocka podchodzi do zbliżającego się meczu z Suchedniowem w osłabionym składzie, wynikającym z nieobecności ich czołowego zawodnika – Joao Monteiro. Mimo to, menadżer drużyny Piotr Anchim, wierzy w swoich zawodników. Jego drużynę będzie reprezentować Wandżi, Asuka Machi i Damian Węderlich.

Piotr Anchim wyjawił dla TVPSPORT.PL strategię swojej drużyny: „Stajemy naprzeciwko zespołu Global Pharmy Suchedniów, który gra swój drugi sezon w Lotto Superlidze Tenisa Stołowego. W składzie mają takie talenty jak Koreańczyk Park Jeongwoo, Robert Floras i Piotr Cyrnek. U nas, mimo braku Joao Monteiro, wystąpią Wandżi, Asuka Machi i Damian Węderlich. Damian ostatnio pokazał swoje umiejętności podczas dobrego meczu w Zamościu, podobnie jak Asuka Machi. Po przerwie wraca również Wandżi”.

Prócz gry w superlidze, tenisiści stołowi z Suchedniowa mają na swoim koncie również udział w Lidze Mistrzów i Pucharze Europy. Choć drużyna Global Pharmy prezentuje się bardzo dobrze, menadżer białostockich Dojlid liczy na zacięte spotkanie.