Białostocka Pływalnia Sportowa świętuje 50 lat istnienia Amatorskim Zawodami Pływackimi

W Białymstoku, na ulicy Włókienniczej, znajduje się Pływalnia Sportowa, która w 2023 roku obchodzi swoje 50-lecie. Z tej okazji, Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił zorganizować zawody pływackie dla amatorów. Wydarzenie jest skierowane do osób w każdym wieku – dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a ich zadaniem będzie przepłynięcie dystansu 50 metrów.

Pływalnia Sportowa funkcjonuje nieprzerwanie od 50 lat. Informacje na jej temat można znaleźć w archiwalnych artykułach prasowych, które podają datę otwarcia obiektu na 19 lipca 1973 roku. W związku z półwiecznym jubileuszem, Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił uczcić to wydarzenie organizując Amatorskie Zawody Pływackie. Konkurencja będzie przeznaczona dla osób z różnych grup wiekowych.

Zawody odbędą się 20 czerwca 2023 roku, w godzinach popołudniowych (między 16:30 a 19:00), pod adresem ulica Włókiennicza 4. Uczestnictwo w zawodach jest całkowicie bezpłatne. Wszyscy uczestnicy będą musieli zmierzyć się z przepłynięciem 50 metrów, korzystając z dowolnego stylu pływackiego. To świetna okazja, aby uczcić rocznicę istnienia Pływalni Sportowej oraz sprawdzić swoje umiejętności w nurkowaniu.