Amatorskie Zawody Pływackie na 50-lecie Pływalni Sportowej

W dniu 20 czerwca odbyło się wyjątkowe, sportowe wydarzenie – Amatorskie Zawody Pływackie zorganizowane z okazji 50. rocznicy istnienia Pływalni Sportowej. W zawodach wzięli udział zarówno młodzi, jak i starsi uczestnicy, a wiek najmłodszego wynosił sześć lat, natomiast najstarszego – 77 lat. Niezależnie od wieku, każdy z uczestników miał jedno zadanie do wykonania – przepłynąć 50 metrów stylem dowolnym jak najszybciej. Na trybunach zgromadzili się licznie przybyli kibice – rodzina oraz znajomi pływaków.

Uroczystość otworzyła Krystyna Kapanajko, która przez 28 lat nieprzerwanie pełniła funkcję kierownika tego obiektu sportowego. Andrzej Klimiuk – etatowy ratownik i instruktor pływania z 1973 roku w nowo otwartej pływalni – opowiedział kilka interesujących historii związanych z zawodami oraz obiektem.

Zgłoszenia do zawodów z okazji jubileuszowych urodzin Pływalni Sportowej wpłynęło aż 243, wśród których wielu było uczestnikami nauk pływania organizowanego przez BOSiR. Większość uczestników stanowiły dzieci. Zawody zostały podzielone na poszczególne kategorie wiekowe.

Po pokonaniu 50 metrów w basenie, każdy zawodnik otrzymał specjalny, pamiątkowy medal. Wręczenie medali odbyło się za sprawą Anety Kochanowicz – kierowniczki Pływalni Sportowej oraz Macieja Skobudzińskiego – kierownika Zespołu Pływalni BOSiR. Najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych zostali uhonorowani miejscami na podium, a laureaci I, II i III miejsca otrzymali dodatkowo specjalne puchary i nagrody.