Zwycięstwo Jagiellonii nad Puszczą Niepołomice w PKO Ekstraklasie

Mecz PKO Ekstraklasy między Jagiellonią Białystok a Puszczą Niepołomice zakończył się zdecydowanym zwycięstwem drużyny gospodarzy, którzy pokonali swych rywali wynikiem 4:1. Spotkanie to odbyło się na białostockim stadionie, a piłkarze Jagiellonii zdobyli swoje pierwsze punkty w sezonie. Wyjątkowo udane spotkanie dla widzów, których liczba wyniosła 8478. Na szczególną uwagę zasługuje piękny gol strzelony przez Nene, zawodnika znakomicie czującego się pod bramką przeciwnika. Mimo to, beniaminek ligi, Puszcza Niepołomice, nie zdobyła jeszcze żadnego punktu po dwóch rozegranych kolejkach.

Przedmeczowe nastroje obu drużyn były napięte, ponieważ zarówno Jagiellonia jak i Puszcza Niepołomice nie udało się zdobyć żadnych punktów w inauguracyjnych meczach nowego sezonu. Pierwszy mecz Jagiellonii zakończył się porażką 0:3 na wyjeździe z Rakowem Częstochowa, zaś Puszcza Niepołomice przegrała 2:3 z Widzewem Łódź.

Początek meczu wydawał się obiecujący dla gości, którzy szybko stworzyli sobie dobrą okazję do zdobycia bramki. Wartość refleksu golkipera Jagiellonii – Zlatana Alomerovicia – sprawdził potężnym strzałem Jakub Serafin. Ten sam zawodnik miał też możliwość trafienia do siatki będąc niekrytym w polu karnym, jednak piłka trafiła jedynie w boczną siatkę. Gospodarze dopiero tuż przed końcem pierwszej połowy oddali swój pierwszy celny strzał na bramkę przeciwników. To wystarczyło by objąć prowadzenie – strzałem przy bliższym słupku popisał się Wojciech Łaski, a piłka wpadła do siatki po tym jak odbiła się od rąk Kewina Komara.