Zimowa nawałnica w Białymstoku: niska temperatura, silny wiatr i opady śniegu

Mieszkańcy Białegostoku budzili się tego czwartkowego poranka z widokiem białego krajobrazu, zasnuwanego przez intensywnie padający śnieg. Już krótko po 6 rano, miasto zostało przykryte białym puchem, a silny wiatr nie ułatwiał sytuacji. Z dnia na dzień, ulice i chodniki miejskie stały się bielsze, co dodatkowo utrudniało codzienne funkcjonowanie.

Należy jednak zwrócić uwagę, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie przed marznącymi opadami w całym województwie podlaskim. Oznacza to, że mieszkańcy tego regionu, a przede wszystkim kierowcy, powinni zachować szczególną ostrożność ze względu na bardzo śliskie warunki na drogach.

Niespodziewany atak zimowej pogody jest pierwszym takim zjawiskiem w tym sezonie. Przypomnijmy, że już dzień wcześniej, IMGW przestrzegał przed potencjalnym nasileniem wiatru oraz możliwością marznących opadów. Tym samym czwartkowy poranek w Białymstoku okazał się trudny dla mieszkańców, bowiem intensywne opady śniegu w połączeniu z niską temperaturą spowodowały, że ulice miasta pokryły się białym puchem.