Zatrzymany mężczyzna oskarżony o zastrzelenie kota i nielegalne posiadanie broni

Siły policyjne poinformowały o zatrzymaniu mężczyzny w wieku 52 lat, który jest głównym podejrzanym w sprawie zastrzelenia kota. Mężczyzna tłumaczył swoje działanie obawami o bezpieczeństwo swoich domowych zwierząt. Twierdził, że kot stanowił dla nich zagrożenie.

Podczas przeszukania domu podejrzanego, funkcjonariusze natrafili na broń i amunicję. Jak się okazało, 52-latek nie posiadał legalnego pozwolenia na ich posiadanie. To poważne przestępstwo, które może skutkować surowymi konsekwencjami prawnymi.

W trakcie dalszego dochodzenia, w szklarni mężczyzny, gdzie uprawiał on różne warzywa, funkcjonariusze odkryli coś niepokojącego. Wśród zdrowych upraw rosnących w szklarni, znaleziono również dwa krzaki konopi. To kolejne dowody potwierdzające nielegalną działalność podejrzanego.

Podejrzanemu grozi surowa kara – do 8 lat pozbawienia wolności. Biorąc pod uwagę powagę zarzucanych mu czynów, szczególnie nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz uprawy konopi, perspektywa takiej kary jest jak najbardziej prawdopodobna.