Zaproszenie na prezentacje dyplomowego spektaklu teatralnego "Drama Club" w Białymstoku

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić na prezentacje dyplomowego spektaklu „Drama Club”, który został wpisany do udziału w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Wiadomość ta jest dla nas wielkim zaszczytem i radością.

Spektakl „Drama Club” zawdzięcza swoją dramaturgię Joannie Połeć, która nie tylko odpowiadała za ten aspekt produkcji, ale również współpracowała przy tworzeniu scenariusza razem z Katarzyną Minkowską, Tymoteuszem Sarosiekiem oraz zespołem aktorskim zaangażowanym w projekt.

Zachęcamy do odwiedzenia Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku, gdzie prezentacje „Drama Club” w reżyserii Katarzyny Minkowskiej odbędą się 13 i 14 stycznia, o godzinie 18:00. Dodatkowo, kolejne pokazy będą miały miejsce 16, 17 i 18 lutego o tej samej porze.

Pragniemy podkreślić, że 30. Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu promowanie najbardziej innowacyjnych i kreatywnych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspieranie rodzimej dramaturgii w jej praktycznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Właściwymi organizatorami konkursu są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego z siedzibą w Warszawie.