Zaproszenie na jubileuszowy spływ kajakowy w Drohiczynie

Pragniemy zaprosić wszystkich miłośników kajakarstwa na dziesiątą już edycję największego spływu kajakowego na rzece Bug, który odbędzie się w województwie podlaskim. Wydarzenie to, zatytułowane „500 kajaków”, zaplanowano na nadchodzący weekend, czyli od 5 do 6 sierpnia, a miejscem jego realizacji będzie malowniczy Drohiczyn.

Drohiczyn to miejsce, które od lat przyciąga entuzjastów aktywnego wypoczynku na łonie natury, zwłaszcza tych, którzy cenią sobie spokój i piękno nienaruszonej rzeki. Fragment Bugu, który płynie przez ten region, jest jednym z ostatnich nieuregulowanych odcinków rzeki w naszym kraju. Możliwość podziwiania tego unikalnego krajobrazu z perspektywy kajaka przyciąga co roku entuzjastów spływów z całej Polski.

W tym roku uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z dwóch propozycji udziału: jednodniowej lub dwudniowej. Pierwszy dzień spływu rozpocznie się na Plaży Miejskiej w Drohiczynie, a celem będzie miejscowość Granne w gminie Perlejewo, oddalona od miejsca startu o 29 kilometrów. Na końcu pierwszego dnia czekać będzie na uczestników wieczorna biesiada, podczas której będą mogli skosztować lokalnych potraw i posłuchać muzyki na żywo.