Wypadek na ekspresówce S8 między Białymstokiem a Zambrowem

Niebezpieczny wypadek miał miejsce na drodze ekspresowej S8 pomiędzy miastami Białystok i Zambrów, gdzie doszło do kolizji dwóch samochodów ciężarowych. Jak informuje młodszy brygadier Piotr Chojnowski, rzecznik prasowy podlaskich strażaków, jeden z pojazdów przewrócił się i stanął w ogniu. Wskutek działań gaśniczych, ruch w stronę Warszawy został ograniczony, a pojazdy skierowane na drogę przez Łomżę.

Dramatyczne zdarzenie na odcinku ekspresówki S8 między Zambrówem a Białymstokiem miało miejsce przed godziną 12:00. Dwa samochody ciężarowe zderzyły się, co doprowadziło do pożaru jednej z ciężarówek.

— Na miejscu wypadku o godzinie 11:20 dotarła do nas informacja o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów ciężarowych w okolicy Mężenina na drodze S8. Z przeprowadzonych przez nas ustaleń wynika, że kierowca jednego z tych pojazdów uderzył w drugi ciężarowy samochód, który stał na poboczu drogi. W rezultacie zderzenia, jeden z pojazdów przewrócił się, a następnie zapalił. Na szczęście, nikt nie odniósł obrażeń w wyniku tego zdarzenia. Utrudnienia na drodze utrzymują się do tej pory — powiedział młodszy brygadier Piotr Chojnowski, rzecznik prasowy podlaskich strażaków.

Ograniczenia w ruchu w stronę stolicy nastąpiły z powodu prowadzonej akcji gaśniczej. Kierowcy zostali przekierowani na trasę przez Łomżę, co spowodowało dodatkowe utrudnienia na drodze.