Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku inwestuje w nowoczesny tabor

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku dokonała znaczących inwestycji, nabywając dwie nowe karetki o łącznej wartości 1 milion złotych. Oficjalne przekazanie tych nowoczesnych ambulansów do użytku miało miejsce 19 września, kiedy to zastąpiły one starszy, już wyeksploatowany tabor.

Karetki oparte są na podwoziu renault i posiadają wszystko, czego potrzebują zespoły medyczne – od noszy po krzesło kardiologiczne. Dodatkowy sprzęt będzie przeniesiony z innych pojazdów ratunkowych – poinformował dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku, Bogdan Kalicki. Zaznaczył on jednocześnie, że nowo zakupione karetki zastępują najstarsze ambulanse, które były w użyciu od 2018 roku i miały na licznikach ponad 140 tysięcy kilometrów.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego (WSPR) w Białymstoku obsługuje teren dawnego województwa białostockiego, gdzie mieszka około 700 tysięcy osób, co czyni ją jedną z trzech najważniejszych placówek tego typu w województwie podlaskim, obok Łomży i Suwałk. Dyrektor Kalicki ujawnił również, że stacja dysponuje 34 zespołami ratownictwa medycznego, które są rozmieszczone w 17 lokalizacjach na terenie regionu. W 2022 roku, te zespoły udzielały pomocy pacjentom w liczbie przekraczającej 47 tysięcy interwencji.