Wojciech Stepaniuk: od dziennikarstwa telewizyjnego do radia

Wojciech Stepaniuk, znany dziennikarz telewizyjny i radiowy, był związany z TVP3 Białystok od lipca 2016 roku. Jednakże, jak sam informuje na swoich profilach w mediach społecznościowych, postanowił opuścić stację, choć nie wyjaśnia dokładnie przyczyn tej decyzji. Po opuszczeniu TVP rozpoczął współpracę z Radiem Warszawa.

Podczas swojej kariery w TVP3 Stepaniuk angażował się nie tylko w tworzenie programu informacyjnego „Obiektyw”. Był również częścią zespołu odpowiedzialnego za interwencyjny magazyn lokalny „Pilna sprawa” oraz dostarczał materiały dla głównych anten stacji. Przed dołączeniem do TVP3, między 2015 a 2018 rokiem, współpracował również z Radiem Jard. Jeszcze wcześniej, od 2010 do 2015 roku, pracował dla portali internetowych piszących o branży spożywczej.

Ostatnie tygodnie przyniosły wiele zmian personalnych w TVP3. W sierpniu zarząd Telewizji Polskiej zdecydował o odwołaniu Mirosława Spychalskiego, dotychczasowego dyrektora TVP3 Wrocław. Na jego stanowisko powołano Marcina Brodowskiego. Z kolei Piotr Kierzkowski musiał pożegnać się z tymczasowym stanowiskiem szefa TVP3 Olsztyn (był na nim zastępstwem dla odwołanego w lipcu Igora Gumińskiego). Na to miejsce został mianowany Paweł Warot.