Wielki Jarmark Kaziukowy – wiosenny jarmark w Białymstoku

Ten weekend w końcu zwiastuje wiosnę. Nie tylko za sprawą pogody, ale również za sprawą pierwszego wiosennego jarmarku, który odbył się w Białymstoku. Mowa o Wielkim Jarmarku Kaziukowym, który zorganizowany został na placu przed białostockim Teatrem Dramatycznym.

Pierwszy tegoroczny wiosenny jarmark w Białymstoku

Co takiego można zobaczyć na Wielkim Jarmarku Kaziukowym? Przede wszystkim regionalne przysmaki czy też ozdoby wielkanocne. Wśród wystawców obecnych na tym wydarzeniu są nawet przedstawiciele Litwy. W sobotę, dnia 18 marca łącznie na tym wydarzeniu zjawiło się około 140 wystawców. Popularnością cieszyły się palmy – przede wszystkim te naturalne, stworzone z suszonych kwiatów, ziół, zbóż i traw. Nie zabrakło także pisanek, w których większość została zrobiona wyjątkowymi stylami i metodami. Pośród innych stoisk znaleźć można było także koszyczki wiklinowe, serwetki, ozdoby wielkanocne, jak i jedzenie w postaci serów, wędlin, przysmaków tatarskich, miodów, czy też pysznych polskich i litewskich chlebów.

Warto dodać, że Wielki Jarmark Kaziukowy odbędzie się również jutro w godzinach od 8:00 do 17:00. Jest to wydarzenie organizowane przy okazji 24. Dni Kresowych w Białymstoku, które zorganizowane zostały z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Grodna i Wilna.