Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy: trening biegowy z Jackiem Brzozowskim, wojewodą podlaskim

Unikalna możliwość uczestniczenia w treningu biegowym na wybrany dystans i o dowolnym czasie z Jackiem Brzozowskim, wojewodą podlaskim, pojawiła się wśród propozycji aukcyjnych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) zorganizowanych w Białymstoku. Uchodzi on za aktywnego sportowca, który regularnie bierze udział w maratonach.

Propozycja ta jest jednym z ponad 80 przedmiotów i usług, które można nabyć w ramach internetowych licytacji organizowanych przez białostocki sztab WOŚP.

Wojewoda podlaski, Jacek Brzozowski, podczas konferencji zapowiadającej finał WOŚP w Białymstoku, wyraził swoje wsparcie dla akcji. Zdecydował się umożliwić społeczności wspólny trening biegowy jako formę zdrowego spędzania czasu. Akcentując znaczenie zdrowego stylu życia, zaproponował to co jest integralną częścią jego codzienności – bieganie.

Brzozowski zapewnił, że zwycięzca aukcji będzie mógł decydować o warunkach treningu – zarówno jeśli chodzi o dystans (w granicach od 5 do 50 km), jak i porę roku. Ujawnił też z uśmiechem, że jest w stanie poradzić sobie z dystansem nawet do 100 km. Zdaniem wojewody, powinna to być przyjemna forma aktywności.

Podlaski Urząd Wojewódzki ponownie angażuje się w działania WOŚP po ośmiu latach przerwy – dodał Brzozowski.