Uroczystości jubileuszowe w Szkole Podstawową nr 45 w Białymstoku – potrójny powód do świętowania

24 października 2023 roku, to data, która na długo zapadnie w pamięć społeczności Szkoły Podstawowej nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku. W tym dniu, placówka edukacyjna obchodziła bowiem trzy jubileusze jednocześnie. Było to 35-lecie od momentu jej założenia, 30 rocznica integracji oraz 25 lat od nadania szkole imienia Świętego Jana Pawła II.

W 1988 roku powstała Szkoła Podstawowa nr 45, a od początku jej istnienia dyrektorem jest Piotr Górski. Już po pięciu latach działalności, szkoła postanowiła poszerzyć swoją misję o integrację, zakładając pierwszą klasę integracyjną. Obecnie placówka ta jest jednym z największych ośrodków edukacyjnych o profilu integracyjnym w regionie. W 1998 roku szkoła uzyskała swojego patrona – Świętego Jana Pawła II, co było następnym ważnym kamieniem milowym w jej historii.

Z okazji uroczystości, społeczność szkolna rozpoczęła przygotowania na długo przed oficjalną datą obchodów. Plan obejmował różne aktywności, takie jak konkurs literacki o tematyce szkolnej pod hasłem „Wiersz o Szkole” oraz konkurs plastyczny inspirowany postacią patrona szkoły, zatytułowany „Święty Jan Paweł II – nasz patron”. Wszyscy uczniowie, wspierani przez swoich wychowawców, zaangażowali się w tworzenie plakatów związanych tematycznie ze szkołą, które następnie zdobiły korytarze placówki.