Triumf Olimpii Zambrów i porażka ŁKS Łomża w III lidze piłkarskiej

Zespół Olimpia Zambrów zaznał smaku zwycięstwa, triumfując na terenie przeciwnika – Warty Sieradz, z wynikiem 2:0. Niestety, w tych samych rozgrywkach III ligi futbolowej, innym naszym przedstawicielem nie poszło tak dobrze. ŁKS Łomża doznał porażki na własnym boisku, ulegając Pelikanowi Łowicz 0:2. Spotkanie rezerw Jagiellonii Białystok ostatecznie zostało przełożone na środowy dzień 18 października.

Olimpia Zambrów dynamicznie zdobywa punkty i już lokuje się na 10 miejscu w tabeli ligowej. Zawodnicy trenowani przez Mykolę Dremluka okazali się lepsi w starciu z Wartą Sieradz, wygrywając 2:0. Przez pierwszą część gry widoczna była delikatna dominacja gospodarzy, jednak zawodnicy Olimpii również potrafili stworzyć zagrożenie pod bramką rywali. Po kontratakach Olimpii, szczególnie groźni okazali się Denis Gojko oraz Jakub Jakimiuk, którym niewiele brakowało do zdobycia bramek.

Zespół z Zambrów zdobył pierwszą bramkę tuż po wznowieniu gry. To w 48 minucie Jakub Romanowicz skierował piłkę do siatki rywali. Następne trafienie przypadło Rafałowi Parobczykowi, który w 55 minucie wykonując rzut wolny podwyższył prowadzenie Olimpii na 2:0. Wynik ten przypieczętował końcowy rezultat spotkania.