Triumf BAS Kombinat Budowlany Białystok nad KS Piła w I lidze kobiet po trudnym meczu

Spotkanie w ramach I ligi siatkówki kobiet, pomiędzy zespołami BAS Kombinat Budowlany Białystok i KS Piła, obfitowało w niemałe emocje i nieoczekiwane zwroty akcji. Po ciężkiej rywalizacji, gospodynie z Białegostoku odniosły zwycięstwo, pokonując przeciwniczki 3:2. W ten sposób uzyskały kolejne zwycięstwo na własnym terenie, będąc zespołem niepokonanym we własnej hali. Tytuł najcenniejszego zawodnika spotkania (MVP) przypadł libero siatkarek białostockich – Karolinie Szmigielskiej.

Mimo że KS Piła jest nowicjuszem w lidze, to jest zdecydowanie silną rywalką, którą nie można lekceważyć. Jak każdy zespół grający w pierwszej lidze musi się z nią liczyć.

– Ten zespół dysponuje budżetem większym od naszego, ma w swoim składzie kilka doświadczonych zawodniczek ze stażem w ekstraklasie, co czyni go niezwykle groźnym rywalem. Czuję satysfakcję z odniesionego zwycięstwa, choć muszę przyznać, że w przegranych setach nie zrealizowaliśmy pewnych zagadnień, które były w naszym zasięgu i powinniśmy je wykonać. W rezultacie zdobyliśmy dwa punkty zamiast trzech. Ale jak to mówią, kiedy nie dostajesz tego, czego chcesz, musisz polubić to, co masz – wyjaśnia Sebastian Grzegorek, trener BAS Kombinat Budowlany Białystok.