Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 8: kierowcy muszą spodziewać się utrudnień

Początek tygodnia przyniósł poważne utrudnienia dla osób podróżujących drogą krajową nr 8, prowadzącą z Białegostoku do Augustowa. W poniedziałek rano, zdarzył się tam tragiczny wypadek – śmiertelne potrącenie kobiety, która znajdowała się przy swoim samochodzie. Informacje o tym smutnym wydarzeniu podały służby policji z Podlasia.

Zgodnie z informacjami udzielonymi przez Tomasza Krupę, rzecznika prasowego podlaskiej policji, incydent miał miejsce za węzłem drogowym Jurowce. Czuwa on nad prawidłowym przepływem informacji na temat sytuacji na drogach regionu.

Nieoficjalne ustalenia policyjnych śledczych sugerują, że sprawcą nieszczęśliwego zdarzenia był kierujący volkswagenem mężczyzna, który nieumyślnie potrącił kobietę stojącą na jezdni obok swojego pojazdu. „Kierowca volkswagena był trzeźwy” – dodaje rzecznik prasowy policji.

Obecnie, funkcjonariusze stoją przed trudnym zadaniem zbadania wszystkich okoliczności tej tragedii, jak podkreśla Krupa. Z kolei Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ostrzega, że z powodu tego nieszczęśliwego wydarzenia, ruch na tej trasie może być utrudniony przez kilka najbliższych godzin. Na odcinku miejsca zdarzenia, pojazdy poruszają się tylko jednym pasem.