Tadeusz Truskolaski po raz piąty ubiega się o prezydenturę Białegostoku, a także inne aktualności z nadchodzących wyborów samorządowych

Od 2006 roku, Tadeusz Truskolaski nieprzerwanie sprawuje urząd prezydenta Białegostoku. Pragnąc kontynuować swoją służbę, po raz piąty wystawi swoją kandydaturę na to stanowisko. Andrzej Aleksiejczuk, związany z Lewicą działacz związkowy, również zamierza ubiegać się o tę prestiżową pozycję. Z kolei polityczne ugrupowanie Polska 2050 rozważa możliwość nominowania swojego przedstawiciela do rywalizacji, choć decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

W kontekście Prawa i Sprawiedliwości (PiS), sytuacja jest mniej jasna. Wprawdzie pojawiły się doniesienia, że kandydatem tego ugrupowania będzie poseł Suwerennej Polski Sebastian Łukaszewicz, jednakże te informacje zostały prędko sprostowane i na chwilę obecną nie wiadomo, kto reprezentować będzie PiS w tych wyborach.

Nadchodzące wybory samorządowe zaplanowano na dwa dni: pierwsza tura odbędzie się 7 kwietnia, a druga – 21 kwietnia. Obywatele Polski wybiorą wówczas reprezentantów na różnych szczeblach samorządu terytorialnego – od rad gminnych i miejskich, poprzez rady powiatowe, aż po sejmiki województw. Wybory będą dotyczyły także stanowisk prezydentów miast, burmistrzów i wójtów gmin.

W Gorzowie Wielkopolskim czterej kandydaci zamierzają rywalizować o stanowisko prezydenta miasta. Pragniemy przedstawić ich sylwetki w kolejności alfabetycznej.