Sezon kąpielowy w Podlaskiem: Ratownicy przypominają o bezpieczeństwie nad wodą

Wraz z dniem rozpoczęcia wakacji, na terenie województwa podlaskiego oficjalnie zainaugurowany został sezon kąpielowy. To okres, podczas którego bezpieczeństwo przy korzystaniu z uroków plaż i akwenów nabiera szczególnej wagi. Służby ratownicze przypominają o konieczności umiarkowania i ostrożności podczas letnich kąpieli, zachęcają do korzystania z tych miejsc, na których jest zapewniona ich obecność.

Jak co roku, wraz z nadejściem lata, liczni miłośnicy pływania i słonecznej pogody gromadzą się nad wodami Suwalszczyzny. Mimo braku ratowników, wielu z nich decyduje się na korzystanie z plaż na własną odpowiedzialność. W tym kontekście warto jednak przypomnieć, iż ratownicy rozpoczną swoją służbę dopiero od miesiąca lipca, pilnując bezpieczeństwa aż do końca sezonu kąpielowego.

Niestety, potwierdzeniem realnego zagrożenia, jakie niesie za sobą nieostrożność nad wodą, są tragiczne incydenty takie jak ten, który miał miejsce nad zbiornikiem w miejscowości Bukowa. Dwie nastolatki, mające po 16 lat, utraciły swoje życie, gdy niespodziewanie znalazły się w miejscu, gdzie nie były w stanie dotknąć dna.

Liczba 17 – tyle kąpielisk, monitorowanych i obsługiwanych przez ratowników, ma być czynnych na terenie całego województwa. To tam służby ratownicze zachęcają do spędzania czasu, gwarantując jednocześnie bezpieczny wypoczynek wszystkim plażowiczom.