Sezon czyściutki jak łza – Rugby Białystok na czele ligi

Po rozegraniu pięciu spotkań, drużyna Rugby Białystok prezentuje się imponująco na pierwszoligowym boisku. Wygrane we wszystkich rozgrywkach stanowią dowód na dominację zespołu z Białegostoku, stolicy Podlasia, w tym sezonie. Drużyna Hegemon Mysłowice nie była w stanie sprostać liderowi, a mecz na jej terenie zakończył się wynikiem 5:54 na korzyść gości.

Jesienią białostoczanom przypisało jeszcze dwa starcia. Ich przeciwnikami będą zespoły z Warszawy – Legia i AZS AWF.

Mateusz Perzyna, prezes klubu Rugby Białystok, komentując wygraną nad Hegemonem Mysłowice, podkreśla, że choć była ona ich obowiązkiem, to skupienie zawodników przed takim meczem często jest problematyczne. Stan ten miał wpływ na niespodziewane początkowe prowadzenie rywali. Na szczęście dla białostoczan, późniejsza część meczu rozegrała się już zgodnie z ich założeniami. Wzięli sprawy w swoje ręce jeszcze przed przerwą, uzyskując wyraźną przewagę, która w drugiej połowie stała się wręcz miażdżąca.