Sauna Dojlidy w Białymstoku tymczasowo zamknięta z powodu ekstremalnie niskich temperatur

Otwarta niedawno, w grudniu ubiegłego roku, Sauna Dojlidy w Białymstoku doświadcza nieprzewidzianych trudności. Osiągające -18°C ujemne temperatury spowodowały awarię w nowym obiekcie rekreacyjnym, który znajduje się przy popularnej plaży miejskiej.

Warto przypomnieć, że Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji niedawno mówił o rosnącym zainteresowaniu miejscowej społeczności Sauną Dojlidy, co potwierdzały również statystyki. W ciągu pierwszych kilku tygodni funkcjonowania, od 6 grudnia do końca 2023 roku, ponad 2 tysiące osób skorzystało z tego miejsca.

W odpowiedzi na pozytywny odzew mieszkańców Białegostoku, zarządzający Ośrodkiem Sportów Wodnych Dojlidy postanowili rozszerzyć godziny otwarcia sauny. Wiadomo było również, że sauna będzie dostępna dla klientów także we wtorki, co sprawi, że będzie otwarta przez sześć dni w tygodniu. Niestety, plany te zostały chwilowo zawieszone z powodu niekorzystnych warunków pogodowych i związanej z tym awarii.

– Niestety, mrozy zimowe nie sprzyjały Saunie Dojlidy. Doszło do awarii, przez co sauna jest zamknięta do odwołania. Pragniemy przeprosić za wszelkie niedogodności – tłumaczy Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, podkreślając jednocześnie, że na awarię nie mieli oni wpływu.