Rozpoczyna się sezon I ligi futsalu z udziałem dwóch drużyn z Białegostoku

Za nami przerwa w rozgrywkach futsalu, a już na koniec września czeka nas początek nowego sezonu I ligi. Grupa północna będzie gościć dwa zespoły białostockie – Futbalo i BAF Bonito. W czasie przedsezonowej przerwy wiele emocji przynosiła zwłaszcza sytuacja drugiego z wymienionych klubów.

W kolejnym, 2023/2024 sezonie I ligi futsalu nastąpi istotna zmiana dla kibiców drużyny Bonito Helios Białystok. Klub ten nie pojawi się na parkietach ligi, a jego miejsce zajmie inna białostocka drużyna – BAF Bonito.

– Chcielibyśmy rozwiać wszelkie plotki i spekulacje dotyczące udziału naszego klubu w rozgrywkach I ligi futsalu w sezonie 2023/24. Po intensywnych negocjacjach, spełnieniu warunków zawartych w umowie między klubami, licencja na udział w rozgrywkach, pierwotnie przyznana DTS Helios, zostanie przekazana BAF Bonito – oświadczyły wspólnie oba kluby z Białegostoku.

BAF Bonito szykuje się do wystąpień w I lidze nie tylko na papierze. Klub podjął już decyzje o kilku interesujących transferach. Do składu dołączy doświadczony Norbert Jendruczek, były zawodnik Futbalo, który może poszczycić się 175 występami na poziomie Ekstraklasy i I ligi (30 strzelonych bramek jako bramkarz). Kolejnym nowym zawodnikiem „beniaminka” jest Kamil Gryko, który ostatnie 2 sezony spędził reprezentując barwy Jagiellonii.