Rolnicy z regionu Suwałk wsparli finansowo lokalną placówkę opiekuńczo-wychowawczą

Współpraca rolników z okolic Suwałk nie ogranicza się wyłącznie do udziału w wspólnych manifestacjach. Zebrali oni fundusze, które następnie przekazali na rzecz wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Suwałkach.

Podczas ostatniego protestu, który miał miejsce w Augustowie, działania rolników polegały jedynie na organizacji przejazdów ciągnikami przez miasto. Nie decydowali się na blokadę dróg, aby nie naruszać obowiązujących przepisów prawnych.

„Zamiast wydawać pieniądze na mandaty, postanowiliśmy spożytkować je na coś pożytecznego. W trakcie spotkania organizacyjnego udało nam się zebrać ponad 10 tysięcy zł w ciągu zaledwie pół godziny. Do akcji dołączyli również rolnicy ze strajku w Suwałkach, którzy przyczynili się do zebrania kolejnych tysięcy złotych” – relacjonuje Karol Grabowski, przewodniczący Podlaskiej Izby Rolniczej powiatu augustowskiego.

Dzięki podjętym działaniom, rolnicy zaszczycili swoim darem dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Suwałkach. Przekazali im bony na zakupy w centrum handlowym o wartości 15 tysięcy złotych oraz zabawki o wartości 2 tysiące złotych.

„Zabawki dla najmłodszych mają przypominać, że rolnik to fajny zawód. Mamy nadzieję, że za kilka lat będziemy mogli mówić to samo i że nasze gospodarstwa będą przejmowane przez kolejne pokolenia, a nie zostaną tylko ruinami i unijnymi dyrektywami” – dodaje Karol Grabowski, przewodniczący Podlaskiej Izby Rolniczej powiatu augustowskiego.