Rekordy frekwencji na zbliżających się biegach PKO Białystok Półmaraton

W nadchodzących wyścigach PKO Białystok Półmaraton spodziewamy się gromadnej ilości uczestników z każdego zakątka naszego kraju. Zjawiają się dane, które wskazują na bezprecedensową liczbę biegaczy, która w tej chwili osiąga blisko 6600 zarejestrowanych osób – mówi koordynator wydarzenia, Grzegorz Kuczyński.

Z entuzjazmem informujemy, że udało nam się przygotować aż piętnaście stref dla fanów sportu rozlokowanych na całej długości 21-kilometrowego odcinka trasy. Wśród nich znajdą coś dla siebie miłośnicy muzyki, zarówno live jak i DJ’skiej, a nawet orkiestrowej.

Kolejna, już 11. edycja PKO Białystok Półmaraton, uznawanego za najważniejszą imprezę biegową we wschodniej części Polski, ze startem u podnóża Pałacu Branickich i metą przy Ratuszu, jest tuż za rogiem. Marszruta prowadzi przez serce miasta.

Nie tylko główny wyścig półmaratoński przyciąga uczestników. Dla tych, którzy preferują krótsze dystanse, w sobotę odbędą się biegi towarzyszące. Już od rana można zapisać się na Bieg Śniadaniowy, a później wspierać najmłodszych uczestników – na liście startowej widnieje aż 1800 dzieci gotowych do udziału w Biegu Juniora. Wieczorem natomiast przewidziano Nocny Bieg na 5 kilometrów z planowanym startem o godzinie 21:00.

Warto dodać, że PKO Białystok Półmaraton zdobył prestiżowe wyróżnienie „Podlaska Marka” w grudniu 2021 roku.