Radek Połubiński: Od trenera do koordynatora ds. szkolenia dzieci w klubie tenisa stołowego

Radek Połubiński, ceniona postać w naszym klubie tenisa stołowego, przeszedł długą drogę od momentu rozpoczęcia pracy jako trener trzy lata temu. Zasłużony szacunek zarobił sobie dzięki efektywnemu prowadzeniu szkoleń dla młodych adeptów sportu. Teraz Radek przyjmuje na swoje barki nowe wyzwanie, obejmując rolę koordynatora ds. szkolenia dzieci.

Początki Radka z naszym sportem sięgają jego dziesiątego roku życia. Przez sześć lat trenował w klubie UKS Białobrzegi, zanim w 2021 roku dołączył do naszego zespołu Dojlidy, gdzie potrzebowaliśmy trenera dla najmłodszego pokolenia zawodników.

W naszej opiece znajdują się obecnie trzy szkoły podstawowe w Białymstoku, czyli SP52, SP19 i SP28. W każdej z nich prowadzimy nabór oraz utworzyliśmy klasę o profilu tenisa stołowego. Łącznie obsługujemy sześć takich grup poza granicami klubu. Naszym celem jest edukacja wielu młodych talentów pod okiem sześciu naszych trenerów. Postanowiliśmy więc wprowadzić pozycję koordynatora, który będzie nadzorować proces szkoleń we wszystkich współpracujących z nami podstawówkach oraz w samym klubie.

Radek Połubiński jest idealnym kandydatem na tego koordynatora. Posiada konkretną i sprawdzoną strategię szkoleniową, doskonale dogaduje się z innymi trenerami oraz młodymi zawodnikami. W ciągu ostatnich trzech lat udowodnił swoją skuteczność, pomagając nam uzupełnić braki w najmłodszych kategoriach zawodników – skrzatów i żaków. Pomimo posiadania silnej bazy kadetów i juniorów, potrzebowaliśmy właśnie tych najmłodszych. Radek nie tylko zaangażował się w rekrutację, ale również wyszkolił grupę dzieci, które mają obiecujące perspektywy na przyszłość w sporcie.

Pod jego opieką, w ubiegłym roku mieliśmy aż trzynastu reprezentantów na Mistrzostwach Województwa skrzatów i żaków oraz zgarnęliśmy trzy złote medale w singlu. Te sukcesy zawdzięczamy braciom Romaniuk oraz Róży Okołot. Jesteśmy niezwykle dumni z pracy Radka i jesteśmy przekonani, że ta zmiana jeszcze bardziej przyczyni się do rozwoju naszego klubu i jego zawodników – komentuje Piotr Anchim, menadżer klubu.