Punkt szczepień przed Pałacem Branickich działa także dzisiaj

Jak zapewne większość osób wie, ostatnie 3 dni trwała akcja promocyjna szczepień. Promocja miała zasięg ogólnopolski i można powiedzieć, że zakończyła się sukcesem. Co więcej, w Białymstoku zdecydowano się na przedłużenie akcji – szczepienia będą trwać jeszcze dziś! Działanie punktu szczepień rozpoczęło się o 10:00, natomiast koniec przewidziano na godz. 17:00.

Decyzja wojewody podlaskiego

Przedłużenie akcji to decyzja, za którą odpowiada wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Warto również pamiętać o tym, że zasady cały czas są niezmienne – konieczność okazania e-skierowania i dowodu osobistego. Naturalnie nieustannie chodzi o szczepienie preparatem firmy Johnson & Johnson. Ważne jest też to, że z akcji mogą skorzystać nie tylko mieszkańcy regionu (może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę). Ponadto wypada podkreślić, że podczas majówki pogoda nie sprzyjała, a mimo to wykonano 1354 szczepienia.

Ważne jest też to, że preparatu na pewno nie zabraknie – Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych przekazała 3,5 tys. szczepionek.