Puchar Tymbarku: Młodzi piłkarze z Podlasia zawalczą o awans do finału na Stadionie Narodowym

XXIV edycja Pucharu Tymbarku, jednego z najważniejszych turniejów piłkarskich dla dzieci w Polsce, jest na finiszu. W zawodach, które pojawiły się w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12, brało udział ponad 11 tysięcy drużyn z całego kraju, w tym licząca się grupa z Podlasia. Finał tych ogólnopolskich rozgrywek ma miejsce 10 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie, jako preludium do meczu towarzyskiego pomiędzy reprezentacjami Polski a Turcji.

Pomimo że droga do stolicy jest pełna przeszkód i wymaga przejścia przez eliminacje, pewne drużyny już zdołały ją pokonać. W regionalnym finale w Białymstoku w kategorii U-12 dominowała drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2. Nie jest to zaskoczeniem, gdyż składają się na nią uczniowie klasy sportowej akademii Jagiellonii, którzy nie zawiedli oczekiwań i zwyciężyli we wszystkich meczach.

Tomasz Walukiewicz, trener drużyny, podkreśla, że celem jest nie tylko gra na Stadionie Narodowym, ale przede wszystkim radość i doświadczenie zdobyte przez młodych zawodników. Dodaje, że realizacja marzeń piłkarzy zależy od ich determinacji i zaangażowania, a turniej Pucharu Tymbarku daje im unikalną możliwość spełnienia tych marzeń.

W kategorii U-10, miejsce w finale regionalnym zapewniła sobie drużyna SP 24 Białystok, prowadzona przez trenerski duet – Artur Komarnicki i Marcin Banicki. Podobnie jak drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2, ta ekipa również jest powiązana z akademią Jagiellonii i mogła pochwalić się kompletem zwycięstw w swojej kategorii.