Prognoza pogody: Zmiana temperatur w Białymstoku

W Białymstoku, przez ostatni weekend i poniedziałek, panowały wysokie temperatury, przekraczające 30°C. Jednakże, prognoza na wtorek przewiduje znaczne ochłodzenie z temperaturą średnią około 25°C.

Tego dnia, stolica województwa podlaskiego będzie mogła cieszyć się aż 11 godzinami słonecznej pogody. Mimo to, synoptycy przewidują pojawienie się krótkotrwałej opady deszczu. Wilgotność powietrza oscylować będzie w granicach 34%. Niebo będzie pokryte na przestrzeni około 90% chmur, co może wpłynąć na obniżenie natężenia promieniowania słonecznego.

Temperatura powietrza w ciągu tego dnia ulegnie stabilizacji na poziomie 24-25°C, aczkolwiek rzeczywiste odczucie ciepła może wynieść nawet 26°C. Gdy zapadnie noc, wartość ta spadnie do około 10°C.

Nasilenie wiatru to kolejny aspekt prognozy na wtorek. Wiatr będzie przychodził z kierunku północno-zachodniego z prędkością średnią wynoszącą 25 km/h. Porywy wiatru mogą osiągnąć wartość do nawet 50 km/h. Przy tym wszystkim ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1015 hPa. Niestety, warunki biometeorologiczne będą niekorzystne, co może negatywnie wpłynąć na samopoczucie mieszkańców.