Prognoza pogody na 3 grudnia 2023 roku dla miasta Białystok

Chciałbyś wiedzieć, jakie warunki atmosferyczne czekają dzisiaj na mieszkańców Białegostoku? Z przyjemnością prezentujemy najświeższą prognozę pogody przygotowaną przez specjalistów od meteorologii. Szczególnie zachęcamy do zapoznania się z nią mieszkańców województwa podlaskiego.

Dzisiejszy dzień w Białymstoku będzie przede wszystkim charakteryzował się silnym zachmurzeniem na poziomie aż 98%. Wiatr również nie odpuszcza, prędkość powiewów osiągnie bowiem 11,1 m/s. Możliwe, że zastanawiasz się, dlaczego te informacje są tak istotne?

Wielu ludzi wykazuje podatność na zmiany ciśnienia atmosferycznego i nazywane są meteopatami. Jeżeli ciśnienie atmosferyczne spada, mogą oni cierpieć na bóle głowy i drażliwość, a także mogą występować u nich problemy z koncentracją. Z drugiej strony, wysokie ciśnienie atmosferyczne powoduje podniesienie ciśnienia tętniczego krwi, co stanowi zagrożenie zwłaszcza dla osób z problemami z krążeniem. Wyniki badań naukowych wskazują na związek między wysokim ciśnieniem atmosferycznym a częstszym występowaniem zawałów serca.

Co do temperatury w Białystoku – czy można spodziewać się ciepła? Niestety, dzisiaj termometry wskażą jedynie -3 stopnie Celsjusza. Odczuwalna temperatura będzie jeszcze niższa i wyniesie -5 stopni Celsjusza. Według prognoz meteorologów, wartość opadów atmosferycznych wyniesie dzisiaj 0 mm deszczu, 0 mm gradu oraz 4.6 mm śniegu.

Jeśli chodzi o długość dnia, słońce pojawi się na niebie o godzinie 07.21, natomiast zachodzić będzie o 15.13.